Kategoriler

ÜRÜN İADE

Satın almış olduğunuz bir ürünü, yedi 7 iş günü içinde aşağıda belirtilen hususlar çerçevesinde iade edebilirsiniz.

 İade edilecek ürünün ticari vasıflarını yitirmemiş olması, ambalaj ve içeriklerinin tam olması gerekmektedir.

 Bayi ürünü teslim aldığı gibi iade etmekle yükümlüdür. Böyle bir durumda, iade isteğinizi öncelikle servisimizle irtibata geçerek ve gerekli incelemeler yapılıp iadesinde herhangi bir engel olmadığı birimlerimizce onaylandıktan sonra, ürün fiyatı hesabınıza mahsup edilecektir. Bu işlemler sırasında oluşacak kargo ücretlerini müşteri karşılamaktadır.
 Garanti kapsamında geri servisimize gönderilen ürünlere ait kargo ücreti firmamıza aittir. Bu kapsam dışında kalan ürünlerin gönderi ücretlerini gönderici ödeyecektir.
İade edilecek ürüne ait iade faturası bayi tarafından aynı değer üzerinden kesilerek gönderilir.
 Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma gibi durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Aldığınız ürünleri size ulaştıktan ve kargodan sağlam teslim aldıktan sonra en geç 7 gün içerisinde kontrol etmelisiniz. Ürün kargodan teslim alındıktan sonra en kısa zamanda sap kontrolü ,elektronik kontrolü, kozmetik hata kontrolü yapılarak şayet sözedilen hatalardan birine veya birkaçına rastlanması durumunda derhal sevisimizle temasa geciniz. Özellikle sap dönmesi ile ilgili problemler gitarların teslim alınmasından sonra en geç yedi gün içerisinde servisimize bildirildiği takdirde iade, değişim yada düzeltme işlemleri garanti kapsamında yapılacaktır. Belirtilen 7 günlük süre aşılması durumunda bu garanti şartları geçerli değildir.

Sevkiyat birimimiz tarafından gönderilen hemen tüm ürünler, ürün kutusunun zarar görmemesi ve dış etkenlerden gelecek çarpma ve sarsılmaya karşı itinalı olarak paketlenmekte ve üzerine kırılır işaretleri yapıştırılmaktadır.

Ürünleri iade ederken aynı şekilde itina ederek orjinal kolisiyle ve faturasıyla gönderiniz.  İade olasılığına karşın bu materyalleri hemen atmamalısınız.
Aksi durumda, kargo esnasında ürün ambalajı veya kutusunda meydana gelebilecek, yırtılma-çizilme gibi durumlarda, iadeniz kabul edilmeyecektir.
İadesi kabul edilmeyen ürünler.Orijinal ambalajı açılmış ürünler (Jelatin veya vakumlu ambalajlar) , Kurulumu yapılmış ürünler, Piyano, Davul vb.

 Ürünün ayıplı ve arızalı çıkması dışında, hijyen açısından tehlike arz edebilecek ürünleri, Kulaklık, mikrofon vb.

- Faturası gönderilmeyen ürünler iade alınamamaktadır.


Üflemeli enstrümanlar hijyen durumundan ötürü iade alınamamaktadır.(garantiden değişim hariç) Elektrogitar gibi ürünlerin, Pickquard ve manyetik gibi parçaları üzerinde bulunan koruyucu jelatinin çıkarılması durumunda, iade alınamamaktadır.

Kullanıldıktan sonra arızalanan ürünlerin iadesi tüketici kanununda belirtildiği gibi arızanın 3 defa tekrarlaması halinde kabul edilir. Bu tür iade talepleriniz olduğunda, arızalı ürün kapsamında değerlendirilecektir.

 Orijinal kutu ve ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo teslimat fişi basılmış, kutu ve ambalaj üzerinde direk koli bandı kullanılması durumunda iadeniz kabul edilmeyecektir. Bu konuda sorun yaşamamak için, mutlak surette orijinal kutuyu harici bir koruyucu materyal ile sarmalısınız.İade İşlemindeki aşamalar;
- Gönderdiğiniz ürün, öncelikle servisimiz tarafından incelenecektir. Gerektiği durumlarda, yetkili servis yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatacaktır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir. Garanti kapsamında değişim yapılacak ürünlerin muhakkak ,
Yeni ürün ise , eksiksiz ambalaj ve ambalaj içeriğine sahip olması, Fatura ve irsaliyesi buna ekli olarak servis raporunun tanzim edilmiş olması gereklidir.
Ürün iadesi veya değişikliği için muhakkak yukarıda belirtilen şartların uygunluğu gerekmektedir.

GARANTİ KOŞULLARI

Satın aldığınız ürünler 2 yıl süreyle garanti kapsamındadır. Satıcılarımıza sevkiyatı yapılan ürünler satıcılarımız tarafından kargo şirketinden kontrol edilerek teslim alınır ve teslimattan sonra garanti süreci başlar.
Satın alınan ürünler aşağıdaki şartlara uyulmadığı takdirde Garanti kapsamından çıkarılır.

  • Sağlam olarak teslim alınmış ürün yetkili servis dışında herhangi bir müdahaleye maruz kalması,
  • Fabrikasyon hatalar haricinde ürünün maruz kaldığı darbe ,elektirik şoku, bulundurmaya uygun olmayan nemli veya çok kuru ortamlardan meydana gelebilecek sap dönmeleri v.b. gibi kullanıcı kaynaklı hasarlar,
  • Kargoyla gönderilen ürünler için , ürüne kargo tarafından verilen hasarlar.
  • Üreticinin tavsiye ettiği yedek parça ve ekipman harici marka ve model yan ürünlerin kullanılması durumunda,

Yetkili servis tarafından kontrolu yapılarak kullanıcı hatası olarak yapılan tesbitlerin tamamı garanti kapsamı dışında kalır.